Anatomie emocí : struktury lidské zkušenosti

Kniha je pokusem o propojení anatomie lidského těla s oblastí emocí. Keleman popisuje individuální podobu, tvar lidského těla jako výsledek dynamické interakce geneticky daných tvarů s osobním emočním příběhem člověka, jako pokračující proces, ve kterém jsou zapojeny i emoce, myšlenky, zkušenosti. P...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Keleman, Stanley, 1931- (Author)
Other Authors: Lorenc, Jan, 1961- (Translator)
Format: Book
Language: Czech
Published: Praha : Portál, 2013
Edition: Vyd. 2.
Subjects:
ISBN: 9788026204558
Physical Description: 212 s. : il. ; 23 cm

Cover

Table of contents

Description
Summary: Kniha je pokusem o propojení anatomie lidského těla s oblastí emocí. Keleman popisuje individuální podobu, tvar lidského těla jako výsledek dynamické interakce geneticky daných tvarů s osobním emočním příběhem člověka, jako pokračující proces, ve kterém jsou zapojeny i emoce, myšlenky, zkušenosti. První část knihy se zabývá vznikem a organizací lidského těla, jehož podoba je pozměňována osobní emoční historií, otisky lásky a zklamání, urážek a útoků, výzev i stresů. Druhá část knihy popisuje čtyři základní modely tělesné reakce na strádání - rigidita, zhuštění, oteklost, zborcení - ukazuje jak fungují a naznačuje možnosti změny. Životní výzvy a individuální odpověď na ně formují tělesný tvar, kterým člověk vyjadřuje pocity vzrušení, potřebu sebeprosazení, lásku, sexualitu, péči. Tyto pocity jsou základem mezilidských vztahů a možnosti života v lidské pospolitosti. Nakladatelská anotace.
Publikace pojímá lidské tělo jako výsledek dynamické interakce geneticky daných tvarů s osobním emočním příběhem člověka.
Item Description: Obálkový podnázev: emoce a jejich vliv na lidské tělo
ISBN: 9788026204558