Hypermoderní doba : od požitku k úzkosti

Dnešní dobu podle Lipovetského charakterizuje přívlastek hypermoderní. Vyznačuje se především ekonomickou soutěží, rozkvětem technologií a individualismem. Jejich rozvoj, založený na neskromnosti a nadbytku, spěje kupředu nesmírnou rychlostí a vede k všudypřítomnému narušování pravidel, které je zdr...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Authors: Lipovetsky, Gilles, 1944- (Author), Charles, Sébastien, 1971- (Author)
Other Authors: Holá, Barbora (Translator)
Format: Book
Language: Czech
Published: Praha : Prostor, 2013
Edition: V českém jazyce vyd. 1.
Series: Střed (Prostor)
Subjects:
ISBN: 9788072602834
Physical Description: 144 s. ; 19 cm

Cover

Table of contents

Description
Summary: Dnešní dobu podle Lipovetského charakterizuje přívlastek hypermoderní. Vyznačuje se především ekonomickou soutěží, rozkvětem technologií a individualismem. Jejich rozvoj, založený na neskromnosti a nadbytku, spěje kupředu nesmírnou rychlostí a vede k všudypřítomnému narušování pravidel, které je zdrojem chaosu a nerovnováhy jak na úrovni celé společnosti, tak na úrovni jednotlivců. Tento vývoj však není fatální a obsahuje v sobě řadu pozitivních momentů. Kniha je vybavena rozsáhlým úvodem do myšlení Gillesa Lipovetského z pera francouzského filozofa Sébastiena Charlese a rozhovor obou těchto myslitelů též knihu uzavírá. Nakladatelská anotace. Kráceno.
Kniha francouzského filozofa a sociologa nabízí zamyšlení nad podstatnými znaky současné společnosti a doby, kdy dochází k posunu od postmoderní epochy k fázi, kterou autor nazývá hypermodernitou.
Item Description: Přeloženo z francouzštiny
Bibliography: Obsahuje bibliografické odkazy
ISBN: 9788072602834